Elbląskie Zielone Pytanie

 

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do uczestnictwa
w konkursie Elbląskie Zielone Pytanie w IV kwartale 2023 roku.

Zadawane pytania mają na celu edukowanie i inspirowanie mieszkańców naszego miasta do drobnych działań, zmiany nawyków na bardziej proekologiczne.

Fot. https://brzeszcze.pl/zawartosc/grafika/10376_w.jpg

14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza.

Został ustanowiony kilkanaście lat temu przez działającą m.in. na rzecz jakości powietrza Fundację Arka z Bielska-Białej. W roku 2019 po raz pierwszy obchodziliśmy też po raz pierwszy Europejski Dzień Czystego Powietrza zainicjowany przez Europejskie Stowarzyszenie Nauki Społecznościowej (ECSA) oraz grupę roboczą „Nauka społecznościowa dla czystego powietrza” działającą w Holandii. Jakość powietrza przekłada się w znacznym stopniu na zdrowie ludzi i stan poszczególnych elementów środowiska przyrodniczego. W dzisiejszych czasach wszyscy odpowiadamy za stan powietrza np. korzystając z transportu miejskiego zamiast z samochodu.

Pytanie na IV kwartał brzmi: Za jaki procent zanieczyszczeń tlenkami węgla odpowiedzialny jest transport drogowy na terenie Unii Europejskiej?

Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi wraz z imieniem, nazwiskiem, wiekiem i nr telefonu kontaktowego
do 31 stycznia 2024 r. do godz. 23:59 adres e-mail: zielone.pytanie@umelblag.pl
(w tytule e-maila: Elbląskie Zielone Pytanie – IV kwartał 2023 – imię i nazwisko) Wygrywają 3 najszybsze poprawne odpowiedzi!

Zwycięzcę i prawidłową odpowiedź poznamy w lutym 2024 r.

Poniżej przestawiamy nagrodzonych w III kwartale 2023:

Elbląskie Zielone Pytanie:

Odpowiedź: Rainforest Alliance Certified - certyfikat produktów rolniczych uprawianych z uwzględnieniem ochrony przyrody i ochrony pracowników.

Laureaci: Arkadiusz Nowoświat, Michał Werkowski  

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Po odbiór nagród zapraszamy do Departamentu Ochrony Środowiska po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem (55) 239-31-50.