Święta w duchu Zero Waste

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego narodzenia, dla wielu z nas to czas dla bliskich, chwile radości i wzruszeń, ale także czas odpoczynku po około bożonarodzeniowych przygotowaniach.

Niestety współcześnie okres około bożonarodzeniowy coraz częściej zmienia się w festiwal szaleństwa zakupowego i przesadnej konsumpcji, które z duchem prawdziwych świąt mają niewiele wspólnego.

Dlatego aby skłonić nas do refleksji „czy rzeczywiście to wszystko jest nam niezbędne?” Departament Ochrony Środowiska zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie  
Święta w duchu „ZERO WASTE”.

Zasady są bardzo proste:

Nagraj poradnik (do 5 min), w którym przedstawisz swoje pomysły na Święta w duchu ZERO WASTE.

Zgłoszenie do konkursu oraz w przypadku osób niepełnoletnich podpisaną zgodę rodzica, należy wysłać
do 18 grudnia 2022 na e-mail: dos@umelblag.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia, w odpowiedzi odeślemy  link do dysku google, na którym należy zamieścić nagranie. Wypełnione zgłoszenie oraz nagranie można również dostarczyć do organizatora na nośniku danych umieszczonym w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Święta w duchu Zero Waste”.

Więcej o idei Zero Waste!

Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe:

I miejsce: Gra Fotosynteza, Książka 1001 Najpiękniejszych Zakątków Polski, Powerbank, butelka filtrująca, gadżety ekologiczne

II miejsce: Gra Honey Combs, Powerbank, butelka filtrująca, gadżety ekologiczne

III miejsce: Gra Dżungla, Powerbank, butelka filtrująca, gadżety ekologiczne

 

 

 


Pliki do pobrania