Elbląskie Zielone Pytanie

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do uczestnictwa w konkursie Elbląskie Zielone Pytanie w II kwartale 2023 roku.

Zadawane pytania mają na celu edukowanie i inspirowanie mieszkańców naszego miasta do drobnych działań, zmiany nawyków na bardziej proekologiczne.

Fot. https://i0.wp.com/wlaczoszczedzanie.pl/wp-content/uploads/2022/04/Rainforest-Alliance-Certified.png?resize=273%2C250&ssl=1

Ekoznaki

W świecie uginających się półek z zakupami, stoimy przed dylematami, które produkty zostały wytworzone z zachowaniem dbałości o środowisko a które są wytwarzane ze szkodą dla przyrody lub produkujących je ludzi. Z pomocą przychodzą nam ekoznaki, czyli symbole wskazujące produkty z oznaczonym certyfikatem jakości. Znaki ekologiczne dają nam gwarancję, iż przy produkcji danych wyrobów nie doszło do skażenia gleby, powietrza oraz wody. Znakowanie produktów jest odpowiedzią na rosnącą świadomość ekologiczną. Pozwala na wyróżnienie pewnej grupy produktów spełniających określone wymagania spośród innych należących do tej samej kategorii.

Pytanie na II kwartał brzmi: O czym informuje nas ekoznak znajdujący się powyżej?

Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi wraz z imieniem, nazwiskiem, wiekiem i nr telefonu kontaktowego do 30 września 2023 r. do godz. 23:59 adres e-mail: zielone.pytanie@umelblag.pl
(w tytule e-maila: Elbląskie Zielone Pytanie – II kwartał 2023 – imię i nazwisko) Wygrywają 3 najszybsze poprawne odpowiedzi!

Zwycięzcę i prawidłową odpowiedź poznamy w październiku 2023r.

 

Elbląskie Zielone Pytanie:

Prawidłowa odpowiedź: Cienką torebkę foliową jako pierwszy opatentował szwedzki inżynier Gustav Thulin Sten w 1965 roku.

Laureaci: Hanna Paplińska, Mateusz Czapla, Dominik Filipiak