Elbląska Wyszukiwarka Odpadów już działa!

Elblążanie odpowiedzialnie traktują kwestie segregowania śmieci, a żeby im pomóc miasto stworzyło specjalną wyszukiwarkę internetową, która podpowiada, do którego pojemnika wyrzucamy poszczególne odpady.

Selektywna zbiórka śmieci jest nie tylko ustawowym obowiązkiem, ale także wyrazem odpowiedzialności za środowisko naturalne i ochronę naszej planety.

Urząd Miejski w Elblągu przygotował leksykon odpadów w internetowej wyszukiwarce. To absolutna nowość w systemie edukacji ekologicznej elblążan, która może się okazać bardzo przydatna w prawidłowej segregacji odpadów.

Znajdziemy w nim większość przedmiotów używanych w naszych domach, przy których pojawia się znak zapytania, gdy trzeba je wyrzucić do śmietnika. Leksykon wskazuje konkretne pojemniki, do jakich powinny trafić odpady wraz z ich kolorami. Te śmieci, które nie mają przeznaczenia w osiedlowych boksach lub przydomowych kontenerach, oznaczone jako „Inne” powinny trafić na PSZOK lub do pojemników znajdujących się w instytucjach użyteczności publicznej i sklepach wielkopowierzchniowych (np. zużyte akumulatory) czy w przychodni zdrowia (np. przeterminowane lekarstwa).

Leksykon, mimo że bogaty w hasła, aktualnie liczy 1200 pozycji, z pewnością nie stanowi katalogu zamkniętego i będzie uzupełniany o kolejne „problematyczne” odpady, które będą wyszukiwali mieszkańcy Elbląga.

Przeglądarka została przygotowana i zoptymalizowana dla urządzeń mobilnych.

Link do wyszukiwarki: https://segregujodpady.elblag.eu/

Wyszukiwarkę znajdziemy również na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu https://elblag.eu/index.php. Na pasku po lewej stronie znajdziemy zielony kafelek oznaczony hasłem "Wyszukiwarka odpadów". 

Zapraszamy do korzystania.